Wüstenrot pojišťovna a.s. – havarijní pojištění

Havarijní pojištění jediné, které můžete kdykoliv vypovědět. Neplaťte, co nepotřebujete – vyberte si ze tří variant havarijního pojištění to, které vám vyhovuje nejlépe...

Rozdíl mezi nabízenými varianty povinného ručení

Varianty pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se liší pouze výší limitu škody, kterou za vás pojišťovna uhradí v případě pojistné události. Limity jsou stanoveny pro škody na zdraví a pro škody na majetku zvlášť. Limity nabízíme v úrovních 35+35 miliónů Kč či 70+70 miliónů Kč. V praxi to znamená, že například u nižšího limitu u jedné pojistné události pojišťovna uhradí třeba 25 miliónů Kč za škody na majetku a 30 miliónů Kč za škody na zdraví, limit se tedy počítá na tyto škody odděleně. Není to tak, že pojišťovna vyplatí celkem maximálně 35 milionů Kč.

Wüstenrot pojišťovna
Wüstenrot pojišťovna


Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod na vlastním vozidle, které vzniknou v důsledku krádeže, vandalismu, havárie nebo živlů. Pokrytí těchto rizik závisí na zvolené variantě havarijního pojištění, všechna vyjmenovaná kryje varianta Wüstenrot Komplet.


Co je bonus/malus?

Bonus je sleva za bezeškodní průběh pojištění (tedy za jízdu bez nehod). Malus je naopak přirážka k pojistnému za každou pojistnou událost, při které došlo k plnění (tzn. za škodu, kterou jste způsobili, a kterou musela pojišťovna hradit). Za každou takovou pojistnou událost je pojistníkovi (ten, kdo pojištění sjednal) u Wüstenrotu odečteno 24 bezeškodních měsíců. V praxi to pak znamená, že se vám buď sníží sleva na pojistném (bonus) nebo, dostanete-li se „do mínusu“, dostanete sazbu dle příslušného stupně malusu. Malus se netýká havarijního pojištění, zde přirážku neuplatňujeme.


Jaká varianta havarijního pojištění je pro mě vhodná?

Komplexní ochranu vám určitě zajistí varianta Komplet, proto si ji dovolujeme doporučit jako nejvýhodnější. Máte-li vůz značky, která se příliš ve statistikách krádeží nevyskytuje a navíc parkujete v garáži, zvolte variantu Praktik. Pojistíme vám všechna rizika jako ve variantě Komplet právě s výjimkou odcizení. A jste-li si opravdu jisti svým řidičským uměním a chcete si pojistit právě ta rizika, která nemůžete ovlivnit (odcizení, živel, vandalismus), zvolte variantu Expert.


Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?

Povinné ručení vás chrání v případech, kdy provozem vozidla způsobíte škodu někomu jinému, uhradí za vás jak škody na majetku, tak případně na zdraví. Je pro vlastníka vozidla ze zákona povinné. Havarijní pojištění je dobrovolné a ochrání vás při škodě na vašem vozidle, například při havárii, odcizení, živelné události či vandalismu (dle zvoleného typu produktu).


Napište nám | Mapa webu

© 2017 Kalkulačka pro povinné ručení... Spočítej si ceny
Najdeme Vám nejlevnější povinné ručení a havarijní pojištění v ČR

TOPlist

Obsah stránek povinne-ruceni-levne.cz je chráněn autorským zákonem č. 121/2000 Sb. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autora těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.