Wüstenrot pojišťovna a.s. – povinné ručení

Povinné ručení jediné, které můžete kdykoliv vypovědět...

Rozdíl mezi nabízenými varianty povinného ručení

Varianty pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se liší pouze výší limitu škody, kterou za vás pojišťovna uhradí v případě pojistné události. Limity jsou stanoveny pro škody na zdraví a pro škody na majetku zvlášť. Limity nabízíme v úrovních 35+35 miliónů Kč či 70+70 miliónů Kč. V praxi to znamená, že například u nižšího limitu u jedné pojistné události pojišťovna uhradí třeba 25 miliónů Kč za škody na majetku a 30 miliónů Kč za škody na zdraví, limit se tedy počítá na tyto škody odděleně. Není to tak, že pojišťovna vyplatí celkem maximálně 35 milionů Kč.

Wüstenrot pojišťovna


Co je vlastně povinné ručení a proč ho potřebuji?

Povinné ručení je již obecně vžité označení pro pojištění odpovědnosti z provozu vozidla dle zákona č. 168/1999 Sb., který byl naposled novelizován v roce 2009 zákonem č. 278/2009 Sb. Uzavřít povinné ručení musí každý majitel motorového vozidla, který jej chce provozovat po veřejné komunikaci. Kryje tedy škody způsobené druhým, jak na majetku, tak na zdraví. Pojišťovna tedy z povinného ručení uhradí škody na poškozeném vozidle či jeho nákladu, na plotě či rodinném domku, na svodidlech, ekologickou havárii, trvalé následky zranění cestujících v cizím i vlastním vozidle atd. Povinné ručení naopak nekryje škody na vlastním vozidle. Od toho existuje havarijní pojištění, které majitel uzavřít může, ale nemusí.


Co je bonus/malus?

Bonus je sleva za bezeškodní průběh pojištění (tedy za jízdu bez nehod). Malus je naopak přirážka k pojistnému za každou pojistnou událost, při které došlo k plnění (tzn. za škodu, kterou jste způsobili, a kterou musela pojišťovna hradit). Za každou takovou pojistnou událost je pojistníkovi (ten, kdo pojištění sjednal) u Wüstenrotu odečteno 24 bezeškodních měsíců. V praxi to pak znamená, že se vám buď sníží sleva na pojistném (bonus) nebo, dostanete-li se „do mínusu“, dostanete sazbu dle příslušného stupně malusu. Malus se netýká havarijního pojištění, zde přirážku neuplatňujeme.


Napište nám | Mapa webu

© 2017 Kalkulačka pro povinné ručení... Spočítej si ceny
Najdeme Vám nejlevnější povinné ručení a havarijní pojištění v ČR

TOPlist

Obsah stránek povinne-ruceni-levne.cz je chráněn autorským zákonem č. 121/2000 Sb. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autora těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.